معماران و یا مهندسان!

آیا در یک شهر بزرگ زندگی می‌کنید؟

تفاوت بین معمار و مهندس: اگر چنین است، شما حتما به ساختمان‌های شلوغ و بلند احتیاج دارید. برای همه افرادی که در شهرهای کوچکتر زندگی می کنند، سفر به شهر بزرگ می تواند بسیار چشم نواز باشد.
رفت و امد زیاد مردم و ترافیک و سر و صدای ماشین‌ها می تواند اعصاب آدم را به هم بریزد. دیدن آسمان خراش‌های بزرگ و زیاد در اطراف نیز گاهی می‌تواند ترسناک باشد ؛ واقعا انسان‌ها چگونه در این ساختمان‌های عظیم الجثه با این تعداد طبقات زیاد کنار هم زندگی می‌کنند.

معماران و مهندسان باید بدانند:

وقتی از بچگی به خانه‌های کوچک و ساختمان‌های دو یا سه طبقه عادت داریم، آسمان خراش‌هایی که شهرهای بزرگ را پر می‌کنند، می‌توانند ذهن انسان را به هم بریزد.
برخی افراد به معماری یا اینکه چگونه ساختمان‎ها ساخته می‌شوند فکر نمی‌کنند تا اینکه چیزی شبیه به یک آسمان خراش را از نزدیک می‌بینند.

دقیقا چگونه می‌توان به ساختن چنین ساختاری باورنکردنی پرداخت؟

برای ساختن یک آسمان خراش نیاز به سخت کوشی هزاران نفر است، اما انواع مختلفی از افراد به ویژه در مراحل اولیه در ساخت این برج‌ها موثر هستند.

راجع به که صحبت می‌کنیم؟ معماران و مهندسان البته!

تفاوت بین معمار و مهندس

معماران و مهندسان باید برای طراحی و ساخت ساختمان‌ها از نزدیک همکاری کنند. اگرچه وظایف آنها تا حدی با هم همپوشانی دارند، اما حرفه‌ها و مهارت‌های جداگانه‌ای با مهارت‌ها و مسئولیت‌های منحصر به فرد خودشان را دارند.
معماران معمولاً به طراحی ساختمان‌ها متعهد هستند، در حالی که مهندسان ممکن است ساختمانها، ماشینها، جاده ها، پل‌ها یا هر طیف گسترده ای از چیزهای دیگر را طراحی و ساخت کنند.
مهندسان همچنین می‌توانند در تعدادی از مناطق مختلف مانند مهندسی عمران ، برق، مکانیک، سازه، صنعتی، صدا و مهندسی شیمی تخصص داشته باشند.

در حالی که هم معماران و هم مهندسین در طراحی و ساخت یک ساختمان نقش دارند، اما تمایل دارند تا به جنبه های مختلف تخصصشان توجه شود.

به عنوان مثال، یک معمار معمولاً روی زیبایی شناسی ساختمان از جمله ظاهر و عملکرد آن تمرکز خواهد کرد. از طرف دیگر یک مهندس نظارت بر اجرای برنامه‌های معمار، مانند اینکه تعیین چه چیزی از نظر فیزیکی ممکن است، از چه موادی باید استفاده شود و چگونه مسائل عملی و ایمنی برطرف می‌شود.
این بدان معنی نیست که آنها فقط تمرکز بر روی یک مسئله دارند. معماران هنگام طراحی ساختمان به صورت هنری، ملاحظات عملی را در ذهن خود حفظ می کنند.

به همین ترتیب، هنگام تصمیم گیری خاص در حین ساخت، یک مهندس ملاحظات زیبایی شناختی که یک معمار ترسیم کرده است را پیاده سازی می‌کند.

تفاوت بین معمار و مهندس در چیست:

معماران و مهندسان نیز مسیرهای مختلفی را در دوران تحصیلشان طی می‌کنند. در طول دانشکده، معماران تمایل دارند کلاس‌های هنری بیشتری را شرکت کنند، در حالی که مهندسین تمایل دارند کلاس های علوم، فن آوری، مهندسی و ریاضیات بیشتری بخوانند.
این مسیرهای مختلف آموزشی منعکس کننده تمرکزهای مختلفی است که هر حرفه ای به یک پروژه ساختمانی باید داشته باشد.

در حالی که معماران بر خلاقیت هنری طرح‌ها تمرکز می‌کنند، مهندسین در عوض بر نوآوری های علمی تمرکز می کنند که این طرح ها را زنده نگه دارد.