معماری:

معماری، هنر آفرینش است، نه تنها فرم‌های ساخته شده بلکه آفرینش محیط اطرافمان. از آنجا که وظیفه طراحی فضایی را برعهده دارید، احساس عالی بودن می‌کنید‌.

این یک رشته واقعاً پر از خلاقیت است، که در آن می‌توانید مدل‌های زیادی بسازید، با فرم و اجسامی بازی کنید‌، به مکانهای بی شماری بروید و هر روز چیزهای زیادی را یاد بگیرید و ساعتها ترسیم و ترسیم کنید.

معماری چشم و ذهن شما را باز می‌کند.

قبل از این که بدانید معماری چیست، این حس را تجربه کنید؛ هنگامی که از خانه خارج می‌شوید و در مسیری  پر از هیاهو شروع به راه رفتن می‌کنید. نگاه کردن به معماری اطرافتان پیاده روی را برایتان جالب می‌کند. باعث می‌شود چشم شما به بسیاری از  نمونه‌های طراحی و معماری و گاهی ساختمان‌های زیبا در محیط اطراف باز شود.

البته‌، مانند هر رشته دیگر‌، این رشته نیز بسیار خسته کننده است و شما باید بتوانید شب نخوابی‌های زیادی داشته باشید تا از پس تکالیف و پروژه‌هایتان بر بیایید.که این خود بسیار لذت بخش است.

جوانب مثبت و منفی برای ورود به حوزه معماری چیست؟

 

اگر شما واقعاً عاشق معماری هستید، می‌توانم بگویم به جوانب مثبت و منفی در این زمینه فکر نمی‌کنید. این به خودی خود خوشبختی است. البته، مانند هر رشته دیگر، معماری اصلا آسان نیست. چون شما را وارد دنیایی از تصورات و تخیلات می‌کند تا بتوانید فضایی منحصر به فرد خلق کنید که خودتان ترسیم کرده‌اید.

 معماری شب‌های بی‌خوابی و دوره خسته کننده‌ای دارد، اما آیا اهمیتی دارد؟

شما باید چیزهای زیادی را جلب کنید، باید به مکان‌های مختلف در داخل و اطراف شهر خود مراجعه کنید و همه آنها را از یک دیدگاه  دیگر ببینید و خوب نگاه کنید که هرگز شاید  فکرش را نمی‌کردید.

شما عادت خواهید کرد که خیلی ریشه‌ای به هرچیزی در اطرافتان نگاه کنید، این طرز فکر به شما کمک می‌کند تا همه موانع خود را پشت سر بگذارید و از این رشته لذت ببرید.