طراحی ساختمان

در حالی که کار مهندسین عمران و مهندسین معماری برای یک پروژه ساختمانی بسیار مهم است، نقش آنها تفاوتهای چشمگیری در پیشبرد پروژه دارد.

به منظور کمک به دانشجویان آینده در انتخاب صحیح حرفه ی خود، ما لیستی از همه تفاوت‌های اساسی بین مهندسی عمران و مهندسی معماری را تهیه کرده‌ایم.

مهندسی عمران چندین زمینه از  این تخصص را در بر می‌گیرد.

برخلاف مهندسی معماری که بر ساخت و ساز ساختمان متمرکز است، متخصصان  در این زمینه باید بتوانند در پروژه‌های مختلفی از جمله جاده سازی، سیستم های آبی و سد سازی،  ساخت پل‌ها، سدها و البته ساختمان‌ها کار کنند. این شامل رشته‌های مختلفی از جمله مهندسی سازه، مهندسی محیط زیست، علم مواد و مهندسی و غیره می‌باشد.

براساس یک برنامه دانشگاهی، مهندسان عمران می‌توانند در یکی از این حوزه‌ها تخصص پیدا کنند.

مهندسان معماری در طی یک پروژه روی طراحی ساختمان تمرکز می‌کنند.

در حالی که هم مهندسین معماری و هم عمران مجبورند برنامه های دانشگاهی تقریبا مشابه را بگذرانند و موضوعات مشابه را مطالعه کنند‌، اما شرایط شغلی برای آن‌ها بسیار متفاوت است. در حالی که مهندس عمران بر روی کل پروژه کار می‌کند، یک مهندس معماری در طراحی و ساخت یک سازه متمرکز است. این بدان معنی است که یک فرد معمار مسئول کفسازی، دیوارها‌، تیرها‌، سیم کشی، روشنایی است.

مهندس عمران باید اجرا کننده کارهای یک مهندس معمار باشد.

در طی یک پروژه ، یک مهندس عمران نقش مدیریتی دارد. این بدان معناست که این فرد مسئولیت تمام معماران، مهندسان معماری، مهندسان مکانیک و افراد دیگر که بخشی از تیم هستند، می‌باشد.

یک مهندس عمران همچنین مسئولیت برنامه ریزی، ایمنی، قانونی، طراحی، فناوری و مواد و غیره را بر عهده دارد. دانش بسیاری  باری یک مهندس عمران از تجربه و تخصص در این فرآیند دخیل هستند. در حالی که مهندس معماری کار مشابهی را انجام می دهد، دارای یک آموزش است، حرفه معماری تنها مسئولیت طراحی ساختمان (همانطور که قبلاً گفته شد) خواهد بود.

از طرف دیگر، یک مهندس عمران باید در طی یک پروژه ساختمانی نظارت بر ساختمان چندین سازه داشته و هرگونه بی نظمی را در پروسه ساخت پیدا کند.

مهندسی عمران پردرآمدتر از معماری است.

طراحی ساختمان

توسعه حرفه نقش بزرگی ایفا می‌کند زیرا یک فارغ التحصیل تازه که به تازگی مدرسه را تمام کرده است درآمد کمتری کسب می کند. به همین ترتیب، کسانی که سالها تجربه کسب و کار دارند، چیزهای بیشتری را یاد گرفته‌اند. دانش فنی بالا و  گذراندن دوره های یادگیری این تخصص هنگام درخواست  برای کار می تواند  در سودآور  شدن در این رشته  بسیار کمک کنید.

اگر می خواهید در مورد مهندسی و معماری اطلاعات بیشتری کسب کنید، حتماً منابع موجود در سایت ما را بررسی کنید! هر روز تعداد زیادی مطالب جدید منتشر می‌شود و می توانید هر آنچه را که نیاز دارید پیدا کنید.